O nas oraz historia i opis obiektu:

Jesteśmy parą doświadczonych architektów z Wrocławia. W 2015 roku otrzymaliśmy ten piękny obiekt, który już od XIX w., przez kilkadziesiąt lat, był znanym Gasthausem „Waldscholossien”, a w latach 1950-1990 główną częścią kompleksu FWP „Poznanianka”.

1990-93 to złe czasy dla tego domu, kiedy przez kilka lat stał pusty i był rozkradany. Nasza rodzina kupiła go w przetargu publicznym od miasta w 1993 r. Przez 23 lata ciągle remontowany pełnił funkcję rodzinnego domu letniskowo-zimowego. Od 01.2016 Agnieszka Ember-Ładogórska otworzyła wynajem pokoi pod nazwą Izerski Kamień. Marzy nam się stworzenie tutaj miejsca żyjącego muzyką i sztuką.

Od stycznia 2018 r będzie pomagała nam prowadzić obiekt pani Ekatierina z Białorusi. To artystyczna dusza, trudniąca się rękodziełem u której będzie można zamawiać posiłki. Nasi goście do dyspozycji mają dużą salę kominkową, gdzie oprócz kącika wypoczynkowego jest jadalnia i aranżuje się tu wieczorne imprezy lub wyświetlanie filmów we własnym zakresie. Do sali przylega weranda ze stołem pingpongowym i miejscami do gier. W domu jest również duża wspólna kuchnia do samodzielnego przygotowania posiłków. Można zamówić np. pizze lub catering z dowozem do domu a może nawet zamówić coś pysznego u pani Ekateriny.

Latem zapraszamy na wycieczki rowerowe i spacery po szlakach Izerskich i Karkonoskich na grzyby czy jagody zaś wieczorami na grill lub ognisko na tarasie zewnętrznym. Zainteresowaniem cieszy się też plażowanie w rozlewiskach pobliskiej rzeki Kamiennej. Zimą to dobre miejsce jako baza wypadowa dla narciarzy zjazdowych i biegowych. W pobliżu są Jakuszyckie trasy biegowe, wyciągi i nartostrady na Szrenicy w Szklarskiej Porębie lub Harachowie, szkółki i wyciągi dla najmłodszych w Dolinie Szczęścia.

Dom położony jest w cichej parkowo-leśnej okolicy w dzielnicy Biała Dolina w pobliżu stacji kolejowej Szklarska P. Górna. Koło nas biegnie czarny i niebieski szlak, dom położony jest na wysokości 770 m n.p.m. skąd można szybko dojść na Wysoki Kamień 1056 m npm lub dalej w Izery. Polecamy też wędrówki po Karkonoszach oraz wodospady Kamieńczyka i Szklarki. Planujemy w przyszłych latach mieć saunę i miejsce zimnych rewitalizacyjnych kąpieli w przepływającym przez działkę strumyczku wypływającym ze źródła miłości. We Wrocławiu mamy zwierzęta - dwa psy - jednak z uwagi na nasze alergie mieszkają one na dworze, dlatego zagrożeniem dla nas są czworonogi wewnątrz i z przykrością odmawiamy przyjmowania zwierząt pod dach w Szklarskiej Porębie.

Prosimy o uwagi które by mogły poprawić funkcjonowanie naszego obiektu.

Posiadamy również sekcję informacyjną na stronie internetowej Szklarskiej Poręby.